OCCE Awards

Previous Award Recipients

Shelia Lee Executive of the Year

2018 – Josh Driskell, Jenks
2017 – Suzanne Shirey, Sapulpa
2016 – Kathy Gillette, Moore
2015 – Tracy Mosley, Choctaw
2014 – Wes Smithwick, Broken Arrow
2013 – Karen Wages, Poteau
2012 – Becky Julian, Mustang
2011 – Shelia Lee, Lawton
2010 – Mike Neal, Tulsa
2009 – Lisa Friden, Grove
2008 – Rich Cantillon, Ponca City
2007 – Sue Harris, Muskogee
2006 – Deb Marshall, Bixby
2005 – Ruth Littlefield, Jenks
2004 – June Hurst, Bristow
2003 – Pam Dunlap, Bartlesville
2002 – Cindy Morris, Grove
2001 – Jan Jarrett, Ponca City
2000 – Marilyn Feaver, Lawton
1999 – Richard Rush, Oklahoma City
1998 – Wanda Cantrell, Edmond
1997 – Linda Stinnett, Woodward
1997 – Gary Akin, Owasso
1996 – Charles Van Rysselberge
1996 – Debbie Riddle, Anadarko
1994 – Roy Ehly, Guymon
1993 – Mark McCord, CCE, Enid
1992 – Jeff Davis, Stillwater
1991 – Jim Mason, Chickasha
1990 – Wes Stucky, Ardmore
1989 – Holly Urbanski, Altus
1988 – Bernie Wagner, Broken Arrow
1988 – Michael Michalski, Enid
1987 – Bob Jones, Seminole
1987 – John Fowler,  Stillwater
1985 – Sam Cartwright, Bartlesville
1984 – Ken Moore, Norman
1983 – Clyde Cole, Tulsa
1982 – Sam Ard, Lawton
1981 – Paul Strasbaugh, Oklahoma City

New Executive of the Year 

2018 – Scott Martin, Norman
2017 – David Scott, Anadarko
2016 – Kinlee Farris, Yukon (Posthumous)
2015 – Sherri Wing, Pauls Valley
2014 – John Robertson, Blackwell
2013 – Josh Driskell, Jenks
2012 – John Woods, Norman
2011 – Paisley Hopkins, Yukon
2010 – Tracy Mosley, Choctaw
2009 – Karen Wages, Poteau
2008 – Not given
2007 – Helen Wheeler, McAlester Chamber
2006 – Becky Julian, Mustang Chamber
2005 – Wally Key, The NW Chamber (Bethany)
2004 – Charity O’Donnell, Broken Bow
2003 – Neal Williams, Alva
2002 – Lisa Friden, Seminole
2001 – Alba Weaver, South Oklahoma City
2000 – Richard Cantillon, Blackwell
1999 – Holly Moore, Miami
1998 – Nicole Boyles, Clinton
1997 – Rick Roberts, Guthrie
1996 – Emily Waite, Frederick
1995 – Bill Hancock, Weatherford
1994 – Emily Ogle, Claremore
1993 – Court Newkirk, Okmulgee
1992 – Roy Ehly, Guymon
1990 – Sam Youngwirth, Muskogee
1989 – Mark McCord, Woodward

Outstanding Chamber Staff of the Year

2018 – Jamie Green, Ada
2017 – Kim Brown, Moore
2016 – April Sailsbury, Broken Arrow
2015 – Sherry Jordan, Edmond
2014 – Sarah Jane Johnson, Ada
2013 – Kathy Gillette, Moore
2012 – Mita Bates, Ardmore

Hall of Fame Achievement

2018 – Cindy Morris, Tahlequah
2018 – Mike Neal, Tulsa
2015 – Karen Humphrey, Tulsa 
2012 – Roy Williams, Oklahoma City
2009 – Wes Stucky, Ardmore
2008 – Ronn Cupp, OK State Chamber
2007 – John Fowler, Oklahoma City
2006 – Dick Rush, OK State Chamber
2000 – Russell Rhoades, Tulsa
1999 – Jack Wesenberg, Oklahoma City
1998 – Clyde Cole, Tulsa
1998 – Stanley Draper, Oklahoma City
1992 – Ken Moore, Oklahoma City
1991 – John Barnhydt, Tulsa